ناامیدی و دوری از آن برای کسب سرسختی در به اتمام رساندن کارها

ناامیدی و دوری از آن برای کسب سرسختی در به اتمام رساندن کارها

دکتر جسیکا هاستون می‌گوید که از سر ناامیدی مأموریت خود را رها نکنید. سرسختی داشته باشید. وقتی شما در وسط یک موقعیت چالش‌برانگیز هستید، ذهن شما به شما خواهد گفت که شما دیگر کارتان تمام‌شده است. ذهن شما به شما خواهد گفت که شما گیرکرده‌اید. احتمالاً آن همان‌جایی خواهد بود که شما الآن مدت‌ها است در آن گیر افتاده‌اید.

افکار شما نمی‌توانند مورد اعتماد قرار گیرند. آن‌هم وقتی‌که احساساتتان زیاد و قوی است. افکارتان نمی‌توانند مورد اعتماد قرار گیرند، مادامی‌که شما به‌تازگی طرد شدن و شکست را تجربه کرده‌اید.

طرد شدن و شکست به این معنا نیست که شما به‌اندازه کافی باهوش نیستید یا به‌اندازه کافی بااستعداد نیستید. طرد شدن و شکست بخشی از مسیر سفر شما به‌سوی موفقیت است. پس سرسختی داشته باشید و به ناامیدی رو نیاورید.

دوری از ناامیدی و استفاده از آن در مسیر پیشرفت

در ناامیدی خود گیر نکنید. دکتر جسیکا هاستون می‌گوید که به‌جای تمرکز روی اینکه چقدر موقعیت فعلی شما نامساعد و غیرمنصفانه است، من شما را به چالشی می‌اندازم که از ناامیدی خود استفاده کنید تا شما را سخت‌تر و شدیدتر به جلو هل دهد.

دکتر جسیکا هاستون می‌گوید که من می‌خواهم شما بدانید که کارتان تمام نشده است. در حقیقت شما تازه شروع کرده‌اید. شما می‌بینید که تلاش‌هایتان و لحظات سختتان تنها بخشی از فرآیند پیشرفت شما هستند. ناراحتی و سختی شما در حقیقت دارد به شما کمک می‌کند که به نسخه قوی‌تر و عاقل‌تری از خودتان تبدیل شوید و سرسختی بیشتری کسب کنید.

شما دلسرد شده‌اید و به ناامیدی افتاده‌اید. شما به خاطر چیزی که ازدست‌داده‌اید، احساس دلسردی و ناامیدی می‌کنید. اما بدانید که آن چیزی را که ترک کرده‌اید یا ازدست‌داده‌اید، تمام آن چیزی است که شما برای بازسازی خودتان به آن احتیاج دارید.

شکست به معنای شروعی تازه

شکستن شما دلالت بر یک شروع کردن جدید می‌کند. این یک شروع تازه برای شماست. پس الآن زمان این نیست که شما سستی کنید و شُل شوید. الآن زمان این نیست که شما به مکانیسم کنار آمدن ناسالم خود روی بیاورید. هر آنچه هست برای شماست.

الآن زمان آن نیست که به اتاقتان بروید و چراغ‌ها را خاموش‌کنید و چیزی روی سرتان بکشید و با ناامیدی بخوابید. الآن زمان آن است که شما وارد حالت جنگجو و مبارز خود شوید. رؤیاهایی که شما دارید قرار نیست که در دامان شما بیفتند. همه ما آن را می‌خواهیم. همه ما راه و روش آسان را می‌خواهیم. همه ما می‌خواهیم که این سریع‌تر اتفاق بیفتد.

اما حقیقت این است که شما باید تمایل داشته باشید که با سرسختی تمام برای چیزی که می‌خواهید بجنگید و مبارزه کنید. برخی اوقات آن شخصی که شما باید چک و بررسی کنید، خود شما هستید. بله، شما باید خودتان را چک و بررسی کنید. زیرا رؤیاهای شما نمی‌توانند بدون شما تبدیل به حقیقت شوند.

اطمینان به خود، لازمه کسب سرسختی و دوری از ناامیدی

شما باید به خودتان اطمینان داشته باشید و دلگرم باشید. شما باید باور کنید که چیزی را که لازم است دارید. شما باید ذهنتان را خلوت کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که دارید خودتان را عاقلانه و هوشمندانه مدیریت می‌کنید. باید مطمئن شوید که دارید تصمیمات درستی می‌گیرید. شما باید اطمینان حاصل کنید که سر قولی که به خودتان داده‌اید، می‌مانید. پس ناامیدی را برهانید.

شما باید دقیقاً چیزی را که می‌خواهید تجسم کنید و تا زمانی که به آن دست پیدا نکردید، از رها کردنش خودداری کنید. چه چیزی شما را قادر می‌سازد که کارتان را تمام کنید؟ چیزهای زیادی وجود دارد که برای دست‌یابی به اهداف شماست.

دکتر جسیکا هاستون می‌گوید که من نمی‌خواهم به‌گونه‌ای بگویم که گویا این خیلی ساده و آسان است. اما می‌توانم به شما این را بگویم که بدون سرسختی و تمرکز مفرط، شما کارهای زیادی را شروع خواهید کرد، اما تعداد خیلی کمی از آنها را به پایان خواهید رساند.

تمرکز گذاشتن در جایگاه درست

پس این را به خاطر بسپارید که به اتمام رساندن کارها نیازمند تمرکز و ترک ناامیدی است. این آسان است که پریشان شوید، خصوصاً با همه آشوب و هرج‌ومرجی که وجود دارد. چنین چیزی همین الآن در دنیا دارد اتفاق می‌افتد. اما شما کاری برای انجام دادن دارید. پس این بسیار مهم است که شما تمرکزتان را در جایگاه درستی بگذارید.

این مهم است که شما به کارتان ادامه دهید تا از خط پایان عبور کنید و آسان‌ترین راه برای فرورفتن در حالت افسردگی این است که توسط مشکلاتتان مصرف شوید. تفاوتی بین آگاه بودن از مشکلاتتان و مصرف شدن توسط آنها وجود دارد. بنابراین اگر مشکلاتتان تمام آن چیزی است که به نظر می‌رسد شما دارید به آنها فکر می‌کنید، تمرکزتان در جایگاه اشتباهی است.

تشخیص زمان مناسب برای تغییر نقطه تمرکز

این به شما بستگی دارد که تشخیص دهید چه موقع زمان این است که جای تمرکزتان را عوض کنید. بنابراین هر زمان که ذهن شما سعی می‌کند که شما را به‌جایی ببرد که شما را به سمت حالت یأس و ناامیدی می‌کشد، آنگاه باید شما جایگاه تمرکزتان را تغییر دهید.

وقتی شما سرگرم افکار منفی هستید، مانند این است که در دام و تله گرفتار هستید. قبل از اینکه تشخیصش دهید، می‌توانید از یک تفکر منفی ساده به سمت احساس یأس و ناامیدی بروید. این زمانِ طولانی نمی‌برد. این می‌تواند در عرض چند دقیقه اتفاق بیفتد.

وقتی شما در آن الگوی فکری منفی و ناامیدی قفل شوید و گیر بیفتید، این واقعاً سخت است که از آن خارج شوید. بنابراین به همین دلیل است که شما باید به‌سرعت الگوهای فکری منفی خود را تشخیص دهید. سپس باید فوراً انرژی خود را به سمتی دیگر منتقل کنید.

پس این تنها زمانی است که شما اجازه دارید که به دنبال یافتن یک ناامیدی باشید. شاید به نظر در تناقض باشد که بگوییم شما باید تمرکز کنید. اما به این مسئله با دقت توجه کنید. شما باید تمرکز کنید و این همان دلیلی است که وقتی ذهنتان منفی گرا می‌شود، شما باید ناامیدی و دلسردی خود را بیابید تا بتوانید ازآن‌رو برگردانید و به سمت جایگاهی بروید که می‌توانید مثمر ثمر و مولد باشید.

هدف، دوری از ناامیدی و کسب سرسختی است.

پس این شاید به این معنی باشد که شما باید زمانی را داشته باشید که برای قدم زدن بروید. این شاید به این معنی باشد که شما باید به آهنگ موردعلاقه خودتان گوش دهید. این شاید به این معنی باشد که شما باید به یکی از دوستانتان زنگ بزنید. هدف این است که شما مقید و محدود به افکارتان نشوید. این طریقه‌ای است که شما باید متمرکز باشید که محدود و مقید به آنچه در اطرافتان می‌گذرد نشوید.

سرسختی چیست؟

چیز دیگری که لازم است شما بدانید، این است که شما باید سرسختی داشته باشید. حال این سرسختی چیست و به چه معناست؟ سرسختی مربوط به مقاوم بودن است. سرسختی مربوط به توانایی تحمل کردن و تاب آوردن فشارها است.

این همان چیزی است که شما باید به آن تسلط داشته باشید. شما باید بدانید یا یاد بگیرید که چگونه فشارها را تحمل‌کنید. زیرا اگر شما می‌خواهید تا مسیرهای طولانی در زندگی پیش بروید، باید کمی سختی و فشار را نیز تجربه کنید.

شما نمی‌توانید با اولین نشانه مخالفت، همه‌چیز را با ناامیدی رها کنید. شما نمی‌توانید به خاطر اینکه موقعیت فعلی‌تان ناخوشایند به نظر می‌رسد، همه‌چیز را رها کنید. شما باید انتخاب کنید که انرژی خود را افزایش دهید. شما باید انتخاب کنید که امیدتان را افزایش دهید. شما باید نقشه خود را اجرا کنید. باید تشخیص دهید که شما هر چیزی را که برای تمام کردن کارتان لازم دارید، در اختیار دارید.

شما نمی‌توانید فقط راجع به اینکه می‌خواهید پیروز شوید صحبت کنید. شما باید خودتان را برای پیروز شدن آماده کنید. شما باید از خودتان توقع داشته باشید که پیروز شوید. سؤال اینجاست که آیا می‌خواهید که کارتان را به اتمام برسانید؟

دکتر جسیکا هاستون می‌گوید که من نمی‌خواهم که شما به یک کار ناقص و ناتمام رضایت دهید. من می‌دانم که شما کارهای خیلی زیادی دارید. اما آیا واقعاً می‌خواهید که آنها را تمام کنید؟

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟