قانون جذب کائنات و ارکان و اصول مهم در استفاده از آن

قانون جذب کائنات و ارکان و اصول مهم در استفاده از آن

قانون جذب کائنات در هر حوزه‌ای می‌تواند برای ما کارآمد و مفید باشد. مثلاً در زمینه جذب عشق، جذب ثروت، جذب سلامتی یا جذب هرنوع موفقیت دیگری در زندگی مؤثر واقع می‌شود. افکار شما باعث شکل‌گیری زندگی شما می‌شوند. مثبت یا منفی بودن آنها فرقی نمی‌کند. هر آنچه در زندگی شماست، خود شما جذب کرده‌اید.

مثبت‌اندیشی یا تفکر مثبت

این بخش از قانون جذب کائنات به شما می‌گوید برای سرعت بخشیدن به فرایند خلق درخواست‌هایتان باید افکار مثبت و هم‌جهت با خواسته‌تان را در خودتان زنده کنید. سپس تا زمان جذب آن، در ذهن خود نگه‌دارید.

تفکر مثبت می‌تواند موجب بروز رفتار صحیح و خوب نیز شود. افکار را می‌توان به دو بخش کلی مثبت و منفی تقسیم کرد.

با تجربه و تحقیق طولانی‌مدت بر زندگی افراد موفق، ثابت‌شده است افرادی که پیشرفت و موفقیت‌های بزرگ داشتند، در گذشته بیشتر اوقات افکار مثبتی داشتند و برعکس. افرادی که روند پسرفت و شکست‌های پی‌درپی را در زندگی تجربه کرده‌اند، بیشتر گرایش به افکار منفی و محدودکننده داشتند.

پس لطفاً افکار منفی را به‌تدریج از خودتان دور کنید. افکار منفی دشمن بزرگی برای موفقیت‌های شما محسوب می‌شوند. برای این کار یک تکنیک ساده وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

هرزمان متوجه ورود یا بروز امواج فکری منفی و محدودکننده شدید، کافی است با اشاره دست قاطع بگویید: ایست. برای افراد منفی هم همین روش را به کار ببرید و بگویید: ایست. به آنها اجازه ورود به ذهن یا زندگی‌تان را ندهید.

لبخند به زندگی و خندیدن در قانون جذب کائنات

افکار منفی را شما خودتان به ذهنتان دعوت می‌کنید. از این به بعد همان دم در ورود به ذهنتان متوقفشان کنید. به زندگی‌تان لبخند بزنید.

خندیدن یعنی من در حال حاضر ازآنچه هستم و ازآنچه دارم خشنود و راضی هستم. یعنی من در شرایط تعادل روانی خوبی قرار دارم. یعنی من حال خوبی دارم. یعنی احساس می‌کنم همه‌چیز به دلخواهم پیش می‌رود. یعنی من اکنون در همین لحظه هستم و زندگی می‌کنم. یعنی من در لحظه‌ای که در آن قرار دارم نارضایتی بابت گذشته و نگرانی برای آینده ندارم. همه این‌ها یعنی به نظر می‌آید من از زندگی خودم راضی هستم.

درست است. یک لبخند شما این‌همه کار انجام می‌دهد. لبخند یک سوئیچ دوطرفه روانی-جسمی محسوب می‌شود. یعنی طبق قانون جذب کائنات با خندیدن، وضعیت روانی و جسمی شما بلافاصله تغییر می‌کند.

همچنین زمانی که ازنظر روانی و فیزیکی شما در شرایط خوبی قرار دارید، در جسم شما واکنشی به نام خنده رخ می‌دهد. سعی کنید روزی فقط ده دقیقه جلوی آینه بی‌دلیل بخندید.

شاید باور نکنید اما امروزه در برخی کشورهای دنیا کلاس‌های خنده‌درمانی تشکیل می‌شود و شما پول می‌دهید تا بخندید.

توجه به قدرت کلام و استفاده از آن

در قانون جذب کائنات بسیار روی اهمیت و اثرات کلام شما تأکیدداریم. بی‌شک دومین عامل تمایز انسان نسبت به سایر موجودات، ناطق بودنش است. شما زمانی که وارد فروشگاهی می‌شوید، حتی اگر میلیاردها پول در جیبتان داشته باشید، تا زمانی که فرآیند فکر، انتخاب و اعلام کاملاً در شما انجام نشود، شما مایحتاج خودتان را به دست نمی‌آورید.

این همان عمل به قانون جذب کائنات است. دقت داشته باشید که هر کلام شما دستوری به کائنات است که باید انجام شود. کمی با خودتان فکر کنید. در طول شبانه‌روز شما چه دستوراتی به کائنات می‌دهید؟

پس کلامتان را هم مثل افکارتان نظارت و کنترل کنید. هر واژه شما یک پیام است. کلام مثبت یا منفی شما تأثیر مستقیمی در به وجود آوردن حوادث مثبت یا منفی در روند زندگی شما دارد.

بیشتر افراد به چیزی می‌اندیشند ولی چیز دیگری به زبان می‌آورند. تناقض در فکر و کلام به کائنات این پیام را ارسال می‌کند که من حقیقتاً هنوز نمی‌دانم که چه چیزی می‌خواهم و تردید دارم. پس لطفاً فعلاً سفارش من را کنسل کنید.

سطح رضایت از زندگی و قانون جذب کائنات

چقدر در شرایط فعلی خودتان احساس رضایت‌مندی دارید؟ چقدر از هر چیز مربوط به خودتان در زندگی راضی هستید؟ بهتر است بدانید که طبق قانون جذب کائنات با احساس نارضایتی و بیان و ابراز آن، نه‌تنها هیچ کمکی به خودتان و شرایطتان نمی‌کنید، بلکه میزان بیشتری از همان مسئله مورد نارضایتی را به خودتان و زندگی‌تان جذب می‌کنید.

 احساس رضایت‌مندی در مغز شما فرکانسی ایجاد می‌کند که ضمیر ناخودآگاه شما را وادار به ارسال سفارش مقادیر بیشتر و بهتر از همان چیز مورد رضایت شما می‌کند.

رضایت‌مندی در ارتباطات هم کمابیش همین‌گونه است. وقتی شما از عملکرد فردی ابراز رضایت‌مندی می‌کنید، سیستم ذهنی او را وادار می‌کنید که بهتر و بیشتر رضایت شما را جلب کند. پس همان‌طور که می‌بینید، این قانون همه‌جا عمل می‌کند.

رعایت اصل شکرگزاری

شکرگزاری درگاه خدا یک اصل در جذب و کسب موفقیت بر اساس اصول قانون جذب کائنات است. شما آدم موفقی را نمی‌بینید که شکرگزار موفقیت‌های خودش نباشد.

شکرگزاری احساس انگیزشی بسیار قدرتمندی برای ادامه مسیر موفقیت در شما ایجاد می‌کند. همیشه قدر آنچه دارید، هرچه که هست و آنچه به دست می‌آورید را بدانید و شکرگزار آنها باشید.

تعیین دقیق رؤیاها و خواسته‌ها

آرزوهای ما همان سرنوشت و آینده ما می‌شوند. این پیام قانون جذب کائنات است. خواسته‌های واقعی شما چیست؟ لیست درخواست‌هایتان را زودتر آماده کنید. آن‌ها را بنویسید. نوشتن شما را مصمم‌تر و پایبندتر به کائنات معرفی می‌کند. تابلوی آرزوهایتان را از باشکوه‌ترین رؤیاهایتان پرکنید.

مبادا در این کار هم خساست به خرج دهید. برای دریافت آرزوهای خودتان برنامه زمان‌بندی‌شده طراحی و ثبت کنید. اهداف خودتان را واقع‌بینانه نشانه‌گیری کنید. بر اساس قانون جذب کائنات هدف باید واقعی و بزرگ باشد.

دقت کنید واقعی اما بزرگ یعنی باید آن‌قدر بزرگ باشد که انگیزه و حس خوبی ایجاد کند. واقعی باشد یعنی امکان برآورده شدنش باشد. باید آن‌قدر بزرگ باشد که صبح زود از خواب بیدارتان کند. باید آن‌قدر واقعی و بزرگ باشد که هر بار به آن فکر می‌کنید، ذوق کنید و انگیزه اقدام و عمل بگیرید.

طبق قانون جذب کائنات هدف باید دقیق، واضح و مشخص باشد. باید بتوانید تمام جزئیات آن را تجسم کنید. یادتان باشد هدف کوچک هرگز اقدام و عمل جدی ایجاد نمی‌کند.

اقدام و عمل، مهم‌ترین رکن قانون جذب کائنات

همین‌الان اولین اقداماتتان چیست؟ اگر به همه موارد عمل کرده باشید، راز بزرگی بر شما آشکار می‌شود و آن این است که هدف هم با همان سرعت شما به سمت شما می‌آید.

هرروز شاهد معجزه‌های جدید در زندگی خواهید بود. کسانی به شما رو می‌کنند و حوادثی برایتان پیش می‌آید که مسیر زندگی‌تان را به‌کل تغییر می‌دهد. خوب فکر کنید. اولین اقدامی که به ذهنتان می‌رسد، چیست؟ آن را انجام دهید.

قانون جذب کائنات بسیار ساده اما قدرتمند است تا همه بتوانند از آن بهره ببرند. همیشه کار خوب خودتان را انجام دهید. هر چیزی که فکر می‌کنید می‌تواند شما را کمی به هدفتان نزدیک‌تر کند، همان کافی است. کار دیگری لازم نیست.

هیچ‌کدام از افراد موفق از ابتدا نمی‌دانستند که چطور باید آن کار بزرگ را انجام دهند. هیچ فوتبالیست بزرگی قبل از بازی نمی‌داند دقیقاً در زمین چه‌کار باید بکند. کافی است هرلحظه اقدامی که فکر می‌کند ممکن است به گل ختم شود را انجام دهد. شاید صدها بار به همین روش عمل کند و تیمش هم شکست بخورد. ولی بازهم به همین شیوه عمل می‌کند. بازهم به تلاش خود ادامه می‌دهد.

رسیدن به موفقیت ساده نیست. ولی با انجام و رعایت همین کارها می‌توانید قدم‌های کوچک و ساده‌ای برای رسیدن به اهدافتان بردارید. تکرار این کارها و استقامت در مسیر، موفقیت را به همراه دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟