پول و ثروت و لزوم یادگیری دانش ثروتمند شدن

پول و ثروت و لزوم یادگیری دانش ثروتمند شدن

در دنیایی که زندگی می‌کنیم، باورهای محدودکننده و موانع ذهنی زیادی درباره پول و ثروت و افراد ثروتمند وجود دارد. خیلی‌ها حتی بدون آگاهی، این باورها را دارند و فکر می‌کنند پول که خیلی عالی هست. اما غافل از اینکه همان باورهای غلط درباره پول، آن‌ها را از ثروتمند شدن دور می‌کند.

دیدگاه بسیاری از افراد جامعه نسبت به ثروتمندان منفی است. همین دیدگاه‌های منفی مانعی برای رشد مالی و کسب پول و ثروت می‌شوند.

امروزه آن‌قدر علم و دانش پیشرفت کرده است که دیگر خیلی از افراد می‌دانند که برای کسب پول و ثروت نیز باید دانش ثروتمند شدن را کسب کنند. بخشی مهم از این دانش، مربوط به حذف باورهای مالی غلط است. بخش‌های دیگر هم به دانش مدیریت مالی و پس‌انداز و سرمایه‌گذاری و بسیاری چیزهای مهم دیگر مربوط می‌شود. هرچه در ستایش فقر گفته شود، حقیقتی که باز باقی می‌ماند این است که غیرممکن است یک فرد دارای زندگی کامل و موفقی باشد، مگر اینکه ثروتمند شود.

در این مقاله به بررسی اهمیت دانش ثروتمند شدن بر اساس بخشی از کتاب «راز ثروت» اثر والاس ولتز، می‌پردازیم.

لزوم داشتن میزان کافی از پول و ثروت

هیچ فردی نمی‌تواند به بالاترین مرتبه ارتقای استعدادها و کمال روحی برسد، مگر اینکه مقداری پول داشته باشد. هر فرد برای کمال روحی و شکوفایی استعدادهای خود نیاز به استفاده از ابزارهایی دارد که بدون داشتن پول و ثروت نمی‌تواند آنها را بخرد.

یک فرد زمانی ازنظر ذهنی، روحی و جسمی به شکوفایی می‌رسد که از یکسری ابزار استفاده کند. جامعه به‌گونه‌ای سازمان‌یافته است که فرد برای به دست آوردن ابزار خودشکوفایی باید پول داشته باشد. بنابراین پایه همه پیشرفت‌ها برای هر فرد باید علم ثروتمند شدن باشد.

هدف زندگی و حق زندگی

هدف همه زندگی‌ها پیشرفت است و هر موجود زنده‌ای حق دارد که به همه پیشرفتی که قادر است، دست یابد. داشتن حق زندگی برای بشر بدین معنی است که او می‌تواند از همه ابزاری که برای شکوفایی ذهنی، روحی و جسمی او لازم است، به‌صورت آزادانه و بدون هیچ محدودیتی استفاده کند.

به‌عبارت‌دیگر او حق دارد که ثروتمند شود. ثروتمندی واقعی به این معنی نیست که انسان در حد پایینی ارضا شود. هیچ فردی نباید به پول و ثروت کم قانع باشد. خصوصاً درصورتی‌که بتواند بیشتر استفاده کند و لذت ببرد.

هدف طبیعت، پیشرفت و ترقی زندگی است. هر انسانی باید همه آن چیزهایی را که برای قدرت، زیبایی و ثروت در زندگی لازم است، به دست آورد. رضایت به پول و ثروت کم اشتباه است. انسانی که همه چیزهایی را که برای زندگی در طول عمرش لازم است داشته باشد، ثروتمند است.

هیچ فردی بدون داشتن پول و ثروت نمی‌تواند همه چیزهایی را که می‌خواهد داشته باشد. زندگی آن‌قدر پیچیده شده است که حتی اغلب مردان و زنان معمولی، برای داشتن یک زندگی کامل، به پول و ثروت زیادی نیاز دارند.

علاقه به شکوفایی استعدادها و کسب پول و ثروت

هر فردی به‌طور طبیعی می‌خواهد که به آنچه قادر است برسد. علاقه به شکوفایی استعدادها جزئی از ذات بشر است. موفقیت در زندگی به این معنی است که شما تبدیل به آنچه بشوید که می‌خواهید باشید. شما فقط با استفاده از ابزار و اشیا می‌توانید آنچه بشوید که می‌خواهید.

زمانی می‌توانید از این ابزار به‌صورت آزادانه استفاده کنید که به حد کافی ثروتمند شده باشید تا آنها را بخرید. بنابراین یادگیری علم ثروتمند شدن ضروری‌ترین دانش‌هاست. هیچ چیز غلطی در خواسته ثروتمند شدن وجود ندارد. علاقه به ثروتمند شدن و کسب پول و ثروت زیاد، درواقع علاقه به زندگی مرفه‌تر و کامل‌تر است. این علاقه دارای ارزش است.

فردی که به دنبال زندگی مرفه‌تری نیست، فردی غیر نرمال است. بنابراین فردی که علاقه‌ای به داشتن پول و ثروت کافی برای خرید آنچه در زندگی می‌خواهد ندارد نیز فردی غیر نرمال است.

بدن، ذهن و روح و لزوم رسیدگی به هر سه این موارد

سه انگیزه برای زندگی وجود دارد. ما برای بدن، ذهن و روح خود زندگی می‌کنیم. هیچ‌کدام از این سه انگیزه از دیگری برتر و مقدس‌تر نیست. همه آنها به یک اندازه اهمیت دارند. هیچ‌کدام نمی‌تواند بدون کامل شدن دو انگیزه دیگر تکمیل شود. هیچ فردی حق ندارد فقط برای روح خود زندگی کند و ذهن و جسم را فراموش کند. همچنین فرد نباید فقط برای عقل خود کار کند و بدن و روح خود را فراموش کند.

همه ما با آثار سوء ناشی از زندگی برای جسم و انکار ذهن و روح آشنایی داریم. همه می‌دانیم که زندگی واقعی به معنی تجلی و بروز همه چیزهایی است که فرد می‌تواند از طریق جسم، ذهن و روح، آشکار کند.

بنابراین توجه به کسب پول و ثروت اهمیت فراوانی دارد. اهمیت این مسئله، کمتر از رسیدگی به معنویات یا حتی علم نیست. پول و ثروت به میزان کافی در رسیدگی به جسم، ذهن و روح مؤثر و لازم است.

هیچ فردی نمی‌تواند واقعاً شاد و راضی باشد، مگر اینکه بدنش بتواند همه کارکردهایش را به‌خوبی انجام دهد و ذهن و روح او نیز همین‌طور باشد. تا زمانی که برخی استعدادها شکوفا نشده و برخی کارکردها به‌خوبی انجام نمی‌شود، علایق ارضانشده وجود دارد. این علایق به دنبال بروز دادن خود هستند و کارکردها نیز در جستجوی انجام شدن هستند.

پول و ثروت، عشق و بخشش، از لوازم یک زندگی سالم هستند.

انسان نمی‌تواند بدون غذای مناسب، لباس راحت، مسکن گرم و آزادی برای فعالیت اضافی در طول زندگی خود جسم سالمی داشته باشد. استراحت و سرگرمی نیز برای زندگی فیزیکی ضروری است. به همین طریق انسان نمی‌تواند بدون کتاب‌ها و مطالعه آنها، بدون فرصتی برای مسافرت و مشاهده و بدون هم‌نشینی دانشمندان، ذهن پرباری داشته باشد. به‌منظور داشتن ذهن پربار، انسان باید تفریحات ذهنی داشته باشد و نیز بتواند خود را با همه زیبایی‌ها و هنرهایی که می‌تواند از آنها استفاده کند، مشغول سازد.

برای همه این موارد ضروری که گفته شد، انسان نیاز به پول و ثروت زیاد و مطالعه دانش ثروتمند شدن دارد.

به‌منظور تکامل روح، انسان باید بتواند عشق بورزد و فقر جلوی بروز عشق را می‌گیرد. بزرگ‌ترین شادی برای هر انسان، زمانی بروز می‌کند که بتواند منافعی را به کسانی که به آنها عشق می‌ورزد، ارزانی کند. تجلی طبیعی و خودبه‌خودی عشق در عطا کردن بروز پیدا می‌کند. پس به پول و ثروت نیاز است.

انسانی که چیزی برای بخشیدن ندارد، نمی‌تواند جایگاه خود را به‌عنوان یک همسر، پدر، مادر، شهروند یا یک انسان پر کند. با استفاده از اشیای مادی است که انسان می‌تواند جسم سالمی داشته باشد. می‌تواند ذهن خود را توسعه دهد و روح خود را تکامل بخشد. برای این نیز به پول و ثروت کافی نیاز است.

بنابراین ثروتمند شدن برای هر انسان، ارزش بالایی دارد. اینکه شما باید به ثروتمند شدن و کسب پول و ثروت کافی علاقه داشته باشید، بحث کاملاً درستی است. اگر شما یک مرد یا زن نرمال باشید، نمی‌توانید این‌گونه نباشید. بنابراین باید توجه زیادی به علم ثروتمند شدن داشته باشید. زیرا این علم پراهمیت‌ترین و ضروری‌ترین دانش‌ها است. اگر این دانش را نادیده بگیرید، در وظیفه خود نسبت به خودتان، خدا و بشریت کوتاهی کرده‌اید.

لزوم یادگیری علم ثروتمند شدن

حال با اهمیت پول و ثروت در زندگی انسان بیشتر آشنا شدیم. دریافتیم که برای ثروتمند شدن باید علم و دانش مربوط به آن را به‌خوبی یاد بگیریم. سپس بر اساس آن دانش جدید به کسب ثروت بپردازیم و موانع رشد مالی و اقتصادی را از سر راه خود برداریم.

مطمئن باشید که رشد اقتصادی و ثروتمند شدن می‌تواند کلید حل بسیاری دیگر از نارضایتی‌های شما از زندگی نیز باشد. پس در یادگیری دانش کسب پول و ثروت، هرگز اهمال‌کاری نکنید.

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟