جول اوستین و زندگی‌نامه این سخنران انگیزشی

جول اوستین و زندگی‌نامه این سخنران انگیزشی

شاید شما هم در فضاهای مجازی با ویدئوها و عبارات الهام‌بخش سخنران انگیزشی، جول اوستین مواجه شده باشید. آیا می‌دانید او کیست و چگونه به موفقیت و جایگاه فعلی خود دست یافته است؟

امروزه فضاهای مجازی پر از عبارات انگیزشی و مثبت و ویدئوکلیپ‌های سخنرانان انگیزشی و یا افراد موفق است. این کلیپ‌ها ما را با افراد موفق، دیدگاه‌های آنها و استراتژی‌های آنها برای موفقیت و پیشرفت در زندگی آشنا می‌کنند.

سخنرانان انگیزشی هم که مسلماً سخنانی کاملاً مثبت و امیدبخش می‌زنند و به ما یادآوری می‌کنند که برای موفقیت خود به اصلاح عزت‌نفس، اعتمادبه‌نفس، و از همه مهم‌تر به اصلاح باورهای ذهنی خود بپردازیم.

در این مقاله به زندگی‌نامه جول اوستین، مسیر پیشرفت و موفقیت او و برخی از جملات الهام‌بخش او می‌پردازیم.

تولد جول اوستین

جول اوستین، متولد ۵ مارس ۱۹۶۳، در شهر هاستون واقع در ایالت تگزاس، ایالات‌متحده آمریکا، است.

جول اوستین کیست؟

اوستین مخابره‌کننده تبلیغاتی، متخصص الهیات، سخنران و نویسنده آمریکایی است. جول اوستین میلیون‌ها پیرو و طرفدار را با خطبه‌های ساده و مثبت و کتاب‌های پرفروش خود جذب کرده است.

والدین اوستین

پدر و مادر جول اوستین در سال ۱۹۵۹ کلیسای لِیک‌وود را در هاستون تأسیس کردند. پدرش، جان اوستین، کشیش بود. وی در طی چند سال پیروان محلی خود را به‌دست آورده بود.

ترک دانشگاه و شروع کار در کلیسا

در سال ۱۹۸۱، جول اوستین پس از کمتر از یک سال مطالعه، دانشگاه اورال رابرتز را ترک کرد تا به پدرش در توسعه وزارت تلویزیون ملی در حال رشد لِیک‌وود کمک کند و به عنوان تهیه‌کننده پخش کلیسا در پشت دوربین‌ها کار کند.

پس از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۹، جول اوستین به عنوان کشیش اصلی انتخاب شد. تحت هدایت وی، لِیک‌وود به‌زودی به بزرگ‌ترین و سریع‌ترین رشد جماعت حضار کلیسا در ایالات‌متحده تبدیل شد.

پیشرفت‌های کلیسای لِیک‌وود از طریق فعالیت‌های جول اوستین

جول اوستین با خرید تبلیغات در بیلبوردها و مکان‌های دیگر، حضور رسانه‌ای کلیسا را به‌سرعت گسترش داد. بودجه کلیسا را برای زمان پخش تلویزیونی دو برابر کرد. همچنین با شبکه‌های مختلف برای زمان‌بندی بهینه مذاکره کرد.

در طی چند سال، پخش هفتگی تلویزیونی وی به خانوارهای بیش از ۱۰۰ کشور رسید و به‌عنوان بهترین برنامه الهام‌بخش تبدیل شد.

کتاب «بهترین زندگی شما در حال حاضر»

کتاب جول اوستین با عنوان «بهترین زندگی شما در حال حاضر: ۷ قدم برای این‌که با پتانسیل کامل خود زندگی کنید.» در سال ۲۰۰۴ پرفروش‌ترین کتاب بود.

ادامه گسترش لِیک‌وود

در سال ۲۰۰۵، جول اوستین یک تور ۱۵ شهره در ایالات متحده برگزار کرد. تقریباً در هر توقف به جمعیت زیادی موعظه کرد. در آن سال لِیک‌وود یک کلیسای بیش‌ازاندازه بزرگ ۱۶۰۰۰ نفری جدید را در مرکز کامپَک (Compaq) هاستون، میدان سابق بسکتبال و هاکی، افتتاح کرد.

حضور هفتگی در لِیک‌وود از ۶۰۰۰ نفر در سال ۱۹۹۹ به بیش از ۵۰۰۰۰ نفر تا سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. علاوه بر این، تا سال ۲۰۱۸، سرویس‌های تلویزیونی حدوداً ۱۰ میلیون بیننده در هفته جذب می‌کرد.

سایر کتاب‌های جول اوستین

در این مدت جول اوستین تعدادی کتاب دیگر منتشر کرد، از جمله:

 • نحوه بهتر شدن شما: ۷ کلید برای بهبود زندگی هرروز شما (۲۰۰۷)
 • بهتر فکر کنید، بهتر زندگی کنید: یک زندگی پیروزمندانه از ذهن شما آغاز می‌شود (۲۰۱۶)
 • خوشبخت در تاریکی: چگونه همه‌چیز برای خیر شما کار می‌کند (۲۰۱۷)

جول اوستین و زندگی‌نامه این سخنران انگیزشی2

واعظ خندان

جول اوستین، مردی جوان و جوان‌پسند بود که لقب «واعظ خندان» را به خود اختصاص داده بود. وی معمولاً در خطبه‌های خود از الهیات متراکم یا ارتدکس پرهیز می‌کرد.

درعوض، اوستین پیام‌هایی ساده و مؤثر را ارائه می‌داد که بر اعتقاد مکرر وی مبنی بر این‌که خدا از ما می‌خواهد که زندگی بهتری داشته باشیم تأکید داشت.

درحالی‌که این رویکرد مورد توجه مردم قرار گرفت، اما انتقاد شدید کسانی را نیز به دنبال داشت که اوستین را چیزی بیشتر از سخنران انگیزشی نمی‌دانستند که تفسیری آبکی از مسیحیت ارائه می‌دهد.

دیگران او را به تبلیغ انجیل رفاه متهم کردند که برای توجیه انباشت ثروت طراحی شده است. اوستین به این اتهام پاسخ داد که می‌خواهد روی خوب بودن خدا متمرکز بماند و سعادت را صرفاً با مادیات تعریف نکند.

او از روش تجاری لِیک‌وود برای جذب اعضای جدید دفاع کرد. جول اوستین معتقد بود که کلیساهایی که مخالف تغییر کردن متناسب با زمان هستند، خطر از دست دادن اعضا یا جمع شدن کلی آنها وجود دارد.

حال به برخی از عبارات و جملات انگیزشی و الهام‌بخش جول اوستین اشاره می‌کنیم. در زیر برخی از این عبارات به صورت دسته‌بندی شده قرار داده شده‌اند. از مطالعه آنها لذت ببرید.

برخی از جملات انگیزشی و الهام‌بخش جول اوستین درباره امید

 • خداوند شما را یک شاهکار قرار داده است. همیشه مبارک، ایمن، منظم و مجهز باشید.
 • نگران آینده خود و چگونگی تحقق رؤیاهای‌تان نباشید. خدا از قبل آنچه شما نیاز دارید را به صف و آماده کرده است.
 • شما برای هر جنگی به قدرت مسلح شده‌اید. نیروهایی که برای شما هستند از نیروهای علیه شما بیشتر هستند.
 • خیلی اوقات ما از مشکلات ناامید می‌شویم. اما باید درک کنید، بدون چند علف هرز نمی‌توانید برداشت محصول کنید.
 • نمی‌توانید یک روز پربرکت داشته باشید درحالی‌که به این فکر می‌کنید که چه‌کسی شما را آزرده‌خاطر کرده است و چه عواملی جواب نداده است. به نکات مثبت بیندیشید.
 • در مکان‌های تاریک و سخت زندگی، ما به خدا ثابت می‌کنیم که واقعاً از چه ساخته شده‌ایم. شما باید وفادار باشید وقتی که اوضاع طبق روال شما پیش نمی‌رود.
 • هرچه افراد بیشتر سعی کنند شما را به پایین فشار دهند، خداوند شما را بالاتر خواهد برد. این راه و روشی است که خدا دارد.

برخی از جملات انگیزشی جول اوستین برای اینکه دائم به گذشته نیندیشیم.

 • همه ما می‌توانیم به گذشته نگاه کنیم و چیزهایی را ببینیم که می‌توانست ما را شکست دهد. شما هنوز ایستاده‌اید. این خوبی خداست.
 • شما توسط گذشته خود تعریف نشده‌اید. شما توسط آن آماده شده‌اید. شما قوی‌تر، باتجربه‌تر و دارای اعتمادبه‌نفس بیشتری هستید.
 • اگر در گذشته زندگی کنید، همان‌جایی که هستید گیر خواهید کرد. آنچه در گذشته شما است به اندازه آنچه در آینده خواهد بود، مهم نیست.
 • چرا باور نمی‌کنید که مهم نیست در گذشته چه‌کاری انجام داده‌اید یا چه‌کاری انجام نداده‌اید. بهترین روزهای شما در آینده و پیش‌روی شما قرار دارند.

برخی از جملات انگیزشی جول اوستین درباره زندگی، خوشحالی و مثبت‌اندیشی

 • هرچه پیرتر می‌شوم، بهتر می‌فهمم که هرروز یک هدیه است.
 • جرم را رها کن. ترس را رها کن. انتقام را رها کن. با خشم و عصبانیت زندگی نکن. همین حالا رهایش کن.
 • بسیاری از مردم به دنبال آنچه در زندگی‌شان اشتباه و مشکل است هستند. من سعی می‌کنم آنها را تشویق کنم که به آنچه در زندگی آنها درست است نگاه کنند. بسیاری از مردم خیلی مسائل بدتر از شما را در زندگی‌شان دارند.
 • اگر رؤیایی از بین رفت، رؤیای دیگری را در سر بپرورانید. اگر زمین خوردید، بلند شوید و دوباره ادامه دهید.
 • شما می‌توانید زندگی خود را پر از عصبانیت، تلخی، خشم از دیگران یا حتی گناه کنید و اشتباهات خود را رها نکنید. اما در این صورت چیزهای خوبی را که خدا برای شما ذخیره کرده است، دریافت نخواهید کرد.
 • قرار نیست در مواقع دشوار زندگی اعتقاداتمان را ترک کنیم. قرار نیست رشد کردن را رها کنیم.
 • در دوران سختی و مشکلات است که ما رشد می‌کنیم. شما نمی‌توانید هر چیز سختی را سرزنش کنید. ما باید آن را تحمل‌کنیم. باید با حفظ ایمان خود با مشکلات مبارزه کنیم و در این امتحان پیروز شویم.

 

 

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟