دانلود رایگان کتاب استاندارد طلایی گری کریگ – راهنمای ای‌اف‌تی

دانلود رایگان کتاب راهنمای ای‌اف‌تی

کتاب استاندارد طلایی همان کتاب راهنمای ای‌اف‌تی هست که همچنان رایگان است. علاوه بر دانلود رایگان کتاب استاندارد طلایی، خلاصه‌ای از آن را در این مقاله می‌خوانید.

مقدمه

تکنیک ای‌اف‌تی که امروزه به عنوان یک تکنیک شناخته شده در جهان در جهت از بین‌بردن انواع فوبیا و دردهای جسمانی به‌کار می‌رود، توسط آقای‌ گری‌کریگ اختراع شد. البته از آن فقط برای درمان استفاده نمی‌شود و در حوزه موفقیت هم کاربردهای ای‌اف‌تی بسیار زیاد است. یکی از کاربردهای ای‌اف‌تی در زمینه موفقیت، تغییر باورها و تغییر سطح فرکانس برای بهتر جذب کردن است. کتاب‌های زیادی برای آموزش EFT نوشته شده‌اند.

 

سواستفاده

با این همه کاربرد متنوع برای آن طبیعی است که هر کسی از آن استفاده می‌کند و حتی دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. همچنین مانند هر علم دیگری، فضای خیلی خوبی برای رشد افراد سودجو فراهم آورده که ادعا می‌کنند این تکنیک را بلد هستند و تدریس می‌کنند. حتی در مواردی دیده شده است که برای جمله‌سازی که در ای‌اف‌تی از ضروریات به شمار نمی‌رود برخی افراد چندین میلیون می‌گیرند تا جمله‌ای متناسب با مشکل فرد درست کنند! در صورتی که اصل ای‌اف‌تی اصلاً جمله‌سازی نیست، بلکه ریشه‌یابی هست و برای ریشه‌یابی هم اطلاعات بیشتری باید از کارکرد ذهن ناخودآگاه و روانشناسی موفقیت داشت.

چرا کتاب استاندارد طلایی؟

پیش از این آقای‌ گری‌کریگ کتابی نوشته بود به‌نام راهنمای ای‌اف‌تی که آن را رایگان در اختیار همه قرار داده بود. از آنجا که هر کسی در دنیا شروع به آموزش ای‌اف‌تی کرد و در موارد زیادی آن را تحریف کردند، مخترع ای‌اف‌تی تصمیم گرفت راه‌حلی برای انتشار نامناسب آن پیدا کند و از این رو کتاب جدیدی را با همکاری دخترش تیناکریگ نوشت به‌نام  کتاب استاندارد طلایی و از سال 2016 سعی کرد هر سال آن را به‌روز‌رسانی کند. در این کتاب عنوان شده است که این تنها منبع معتبر و اصلی برای یادگیری‌ ای‌اف‌تی است و بهتر است از آموزش‌های همین کتاب استفاده کنید و در واقع این کتاب را راهنمای ای‌اف‌تی می‌داند. و البته کتاب را همراه ۵۴ فیلم به‌صورت رایگان در دنیا منتشر کرد تا همه افراد با نسخه اصلی ای‌اف‌تی آشنا شوند.

کتاب استاندارد طلایی در ایران

این کتاب توسط آقای فرهاد فروغمند و به گفتهٔ وی با اجازه مخترع EFT به فارسی برگردانده شده است و همانند نسخه خارجی کاملاً رایگان ارائه شده است. 

می‌توانید کتاب استاندارد طلایی را از لینک زیر دانلود کنید:

 

 

خلاصه‌ای از کتاب استاندارد طلایی نوشته گری‌کریگ

این کتاب حدوداً ۳۷۰ صفحه‌ای از پنج بخش تشکیل شده است. البته در اینجا از کتاب استاندارد طلایی راهنمای ای‌اف‌تی ۲۰۱۸ استفاده کرده‌ایم. یکی از نکات جالب این کتاب این است که مخترع برای هر قدم یک عدد پیشرفت تعریف کرده است. مثلاً می‌گوید تا اینجا شما بیست درصد ای‌اف‌تی را یاد گرفته‌اید!

 

کتاب eft

 

 بخش اول: دستور اساسی

در این بخش اصول اولیه ضربات ای‌اف‌تی را یاد می‌گیرید. چه نقاطی وجود دارند و چگونه و کجا باید ضربات زده شوند. یعنی اجرای ای‌اف‌تی را به‌همراه جمله‌سازی فرامی‌گیرید. در اینجا گفته می‌شود که بیشتر مشکلات را می‌توان با همین مقدار یادگیری ای‌اف‌تی برطرف کرد. و به همین دلیل آقای گری‌کریگ اسم آن را گذاشته است توهم بزرگ! زیرا این توهم را به‌وجود می‌آورد که ای‌اف‌تی همین است! چند نقطه را مداوم ضربه بزنیم و جمله‌هایی را بگوییم! در صورتی که با بیشتر خواندن کتاب متوجه می‌شوید این تنها ابتدای کار است. ‌۹۵ صفحه اول کتاب مربوط به این بخش است و طبق گفته نویسنده تا اینجا شما بیست درصد تکنیک EFT را یاد گرفته‌اید!

 

دانلود رایگان کتاب راهنمای eft

 

 

بخش دوم: ای‌اف‌تی برای همگان یا ریشه‌یابی با EFT

از اینجا به بعد وارد مبحث مهمی به‌نام ریشه‌یابی می‌شویم و ۳۰ درصد یادگیری ای‌اف‌تی نیز بستگی به یادگیری این بخش دارد. این قسمت نیز حدود ۹۰ صفحه را دربرمی‌گیرد. در این بخش با سه مفهوم اساسی که به آن ((سه‌گانه ای‌اف‌تی)) می‌گویند، آشنا می‌شوید. ابتدا با مفهوم جنبه‌ها آشنا می‌شوید. سپس با وقایع خاص و در آخر هم با آزمایش کردن. جنبه‌ها یعنی قسمت‌های مختلف یک مشکل یا خاطره و پیدا کردن آن‌ها کمی نیاز به مهارت و البته تمرین دارد. یکی از مثال‌های کتاب را در اینجا ‌می‌آوریم:

 

یکی از مراجه کنندگانم هنوز از علائم خاطره ناگوار تصادف خودرو که ۲۰ سال پیش اتفاق افتاده بود، رنج می‌برد. وقتی از او پرسیدم که چه چیزی از آن تصادف موجب آزارش می‌شود گفت: ((نور چراغ‌های خودرو! هنوز هم می‌توانم آن را ببینم که به سویم می‌آید)) فرایند را بر روی احساس ناشی از چراغ‌های خودرو به کار گرفتم و بعد به اشتباهاً از او پرسیدم که آیا تصادف هنوز آزارش می‌دهد. وی گفت: ((بله. هنوز خیلی شدید است… در واقع از درون می‌لرزم)) لذا، اگر بیش از این واکاوی نمی‌کردم به نظر می‌آمد که هیچ پیشرفتی نصیبش نشده است و ای‌اف‌تی نتیجه نداده است. ولی مشکل این بود که سؤال نادرستی پرسیدم. از او راجع به تصادف (مسئله کلی) به جای چراغ‌های خودرو (جنبه یا تکه‌ای خاص) پرسیدم. نهایتاً متوجه شدم و سؤال کردم: ((آیا چراغ‌های خودرو هنوز تو را آزار می‌دهند؟)) پاسخ داد: ((نه. ولی صدای ترمزش هنوز در گوشم است))
آیا جنبه دیگری از مسئله را می‌بینید؟ حتماً همینطور است. مشکل چراغ‌ها برطرف شده بود و طوری آن را کنار نهاده بود که گویی اصلاً چنین چیزی وجود نداشته است. ای‌اف‌تی آن را به خوبی حل کرده بود. ولی حالا صدای ترمزها یعنی جنبه جدیدی است که او را آزار می‌دهد. وقتی صدای ترمزها را نیز بی‌اثر کردم دریافتم که هنوز به خاطر این که خیلی سرعت داشته است، احساس گناه می‌کند و از دست پزشکان و وکلایی که در قضیه تصادف دخیل بودند خشمگین است. تمام این‌ها جنبه‌های متفاوت یک مشکل بودند و تا زمانی که تمام جنبه‌ها بی‌اثر نشوند، مشکل به قوت خود پابرجاست. اگر به ریشه‌یابی و سه‌گانه آن مسلط شوید تا اینجا ۵۰ درصد ای‌اف‌تی را به خوبی فرا گرفته‌اید.

 

دانلود کتاب eft گری کریگ

 

 

 

بخش سوم: ابزارها و پالایش‌های اضافی

از این بخش وارد بخش حرفه‌ای می‌شویم و بهتر است توسط فردی حرفه‌ای به کار گرفته شوند. خلاصه‌ای از ابزارهای بخش سوم:

  • روش نمایش فیلم
  • روش خنثی‌کردن خاطرات ناگوار بدون گریستن
  • روش رفع تنگی نفس
  • دنبال کردن درد
  • تغییرات شناختی
  • تاکید بر کلمات

به‌طور خلاصه ابزارهای فوق این امکان را می‌دهند که بدون این که جزئیات وقایع را بدانید به آن‌ها بپردازید. بیست درصد هم مربوط به یادگیری این ابزارها است و اگر تا اینجای کار را دنبال کرده باشید، ۷۰ درصد ‌ای‌اف‌تی را فراگرفته‌اید.

 

 

کتاب استداندارد طلایی ای‌اف‌تی

 

 

 

بخش چهارم: رفتن به عمق بیشتر

با بیست درصد دیگر تکنیک EFT آشنا شوید. در اینجا به زیر پوست مسائل احساسی پیچیده و سراغ ریشه آن‌ها می‌رود. با کند و کاو مفهوم نوشته‌های روی دیوارهای‌مان و اهمیت آن‌ها در درک مسائل احساسی شروع می‌کند. سپس این مفهوم را به استفاده رویه و پایه‌های میز ربط می‌دهد تا به ساختار مهمی برای درک نحوه عمل مسائل احساسی در محیط ای‌اف‌تی برسید. این بخش را ((از نوشته‌های روی دیوارهای‌ ما تا رویه‌های میزها)) نامیده است. آن‌گاه چند مفهوم کاربردی را ذکر می‌کند که نام ((نوشته‌های روی دیوارهای ما در عمل)) بر آن‌ها گذاشته است.

 

دانلود رایگان کتاب استاندارد طلایی

 

 

 

بخش پنجم: پالایش فرآیند و گسترش کلام

در بخش پایانی که بیشتر مربوط به استفاده کلامی و نحوه جمله‌سازی‌ها است، این جمله‌ها را می‌خوانیم: بر روی این که چه کلماتی بگویم تمرکز نکنید و در عوض بر روی چه چیزی ضربه بزنم تمرکز نمایید. یکی از مشکلاتی که بنده (مدیر سایت) در راه آموزش ای‌اف‌تی سال‌هاست با آن روبرو هستم پاسخ دادن به اینگونه سؤالات است: برای دریافت پول بیشتر چه جمله‌ای باید بگویم؟ برای آنکه ازدواج خوبی داشته باشم چه جمله‌ای باید بسازم؟ می‌شود لطفاً یک جمله به من بگویید تا با آن فرد مورد نظرم را جذب کنم؟ و…. در صورتی که همانگونه که خواندید، آقای گری‌کریگ هم عنوان می‌کند به جای تمرکز بر روی جمله‌سازی یاد بگیرید که باید بر روی چه چیزی ضربه بزنید.

 

 

پیشنهاد یک‌مربی

علاوه بر دانلود رایگان کتاب استاندارد طلایی اگر دوست دارید می‌توانید از پیچیدگی‌های یادگیری تکنیک EFT صرف‌نظر کنید و فقط آن را برای مشکلات شخصی خودتان به‌کار ببرید. سایت یک مربی کارگاه‌هایی را با استاندارد گری‌کریگ برای آموزش ای‌اف‌تی برگزار می‌کند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید می‌توانید فیلم آموزش تصویری ای‌اف‌تی را که فیلم پنجمین کارگاه آموزش ای‌اف‌تی است، تهیه کنید و در منزل خود این تکنیک فوق‌العاده را یاد بگیرید.

 

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟